این مطلب نتیجه تحقیقات چندین مجله معتبر پزشکی و کاربردی در سطح دنیاست و در آن راجب خواص و مصرف اصولی موم عسل به طور علمی صحبت می کنیم.

استفاده پزشکی از موم عسل:

• پارگی کوچک مقعد (شکافهای مقعدی): تحقیقات اولیه نشان می دهد، در صورتی که ترکیب موم، عسل و روغن زیتون را در ناحیه آسیب دیده به مدت 12 ساعت قرار دهند، باعث کاهش درد، خونریزی و خارش ناشی از شکاف های مقعد می شود.
  • درمانی برای خارش: تحقیقات بیانگر این است که اگر از مخلوط موم زنبورعسل، عسل و روغن زیتون به ناحیه آسیب دیده چهار بار در روز به مدت یک هفته استفاده شود، خارش را کاهش می دهد.
  • بواسیر: طبق تحقیقات اولیه، بکار بردن مخلوطی از موم زنبور عسل، عسل و روغن زیتون در ناحیه آسیب دیده به مدت 12 ساعت، باعث کاهش درد، خونریزی و خارش ناشی از بواسیرمی شود.
  • عفونت قارچی: تحقیقات نشان می دهد که استفاده از مخلوطی از موم زنبور عسل، عسل و روغن زیتون در ناحیه آسیب دیده سه بار در روز به مدت 4 هفته باعث بهبودی میشود.
  • عفونت قارچی دستگاه تناسلی: استفاده از مخلوط موم زنبور عسل، عسل و روغن زیتون برای ناحیه آسیب دیده سه بار در روز به مدت 4 هفته باعث بهبود این بیماری می شود.
  • عفونت قارچی پوست: طبق تحقیقات بدست آمده، استفاده از مخلوط موم زنبور عسل، عسل و روغن زیتون در ناحیه آسیب دیده سه بار در روز به مدت 4 هفته عفونت قارچی پوست را بهبود می بخشد.

عوارض جانبی در صورت مصرف زیاد موم عسل

• کلسترول بالا
  • درد
  • زخم
  • اسهال
  • که

مزایا و موارد استفاده  موم زنبور عسل

من طرفدار موم زنبور عسل هستم؛ البته با توجه به کاربرد و مزایای آن. در خانه مقداری موم دارم و برای مقاصد مختلف (مثلاً مرطوب کردن لب) استفاده می کنم. موم ماده طبیعی شگفت انگیزی است که از بسیاری جهات به بهبود زندگی کمک میکند. در اینجا بسیاری از مزایا و کاربرد آنرا را بیان میکنیم:

ادامه متن را در لینک زیر بخوانید:

موم عسل چه خواصی دارد؟ چطور و کی آن را مصرف کنیم؟

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها